Helyum Gerikazanım Sistemleri

Helyum Gerikazanım Sistemleri

Enkosan helyum geri kazanım sistemleri helyum gazı maaliyetlerinizi azaltabilir.

Helyum, endüstriyel, tıbbi ve bilimsel kuruluşlar tarafından kullanılır ve eşsiz özellikleri birçok uygulamalarda kullanılabileceği  anlamına gelir. Helyum, renksiz, kokusuz, tatsız ve inerttir. Kaynama noktası 4.2 Kelvin (-268 ° C) ve hızlı soğutma özellikleri vardır. Sıvılaştırılmış helyum parçacık hızlandırıcılarda, Nükleer manyetik rezonans spektrometre ve MR tarayıcı dahil olmak üzere ticari birçok uygulamada  soğutucu olarak kullanılır. Helyumun Diğer endüstriyel kullanımlar arasında, motorlu araçlarda, kaçak testi , ark kaynağı, emniyet hava yastıkları, yanı sıra silikon disk üretiminde kullanılır.

Helyum pahalı bir kaynaktır ve tedarik zincirindeki arz problemlerine duyarlıdır,  Fakat Enkosan tasarruf yapmanıza ve gaz depolaması konularında yardımcı olacak çözümler sunar. Helyum dünyadaki bazı madenlerden elde edilmesine karşın arzı azalmaktadır. Helyum tekrar üretilebilen ya da insan yapımı bir gaz değildir. Dünyadaki gaz tedarikçileri arz garantisi verememektedirler.

Neden Helyum Geri Kazanımı?

Az olması  ve yüksek talep nedeniyle, helyum pahalı bir gazdır. Fiyatlar her geçen yıl artmıştır ve helyumun fiyat önümüzdeki 5 yıl boyunca artmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Ayrıca arz ve fiyatları etkileyebilir makro çevre sorunları da vardır. Helyum sürekli değişen dünyada siyasi ortamda belirsizlik oluşturabilecek  ABD, Katar, Cezayir, Avustralya, Rusya, Polonya gibi ülkelerin madenlerinde bulunur. fiyatları artmaya devam ettikçe, atmosfere bırakılan helyumu geri kazanarak tekrar kullanmak gerekli bir hal almaktadır.

Enkosan Helyum Geri Kazanım Sistemleri yüksek basınçlı kompresör, depolama tesisleri ve kontrol panelleri içerir.

Enkosan  Helyum Gerikazanım Sistemi sadece finansal yararlar sağlamaz, arz garantisi ve üretimde süreklilik sunar; ayrıca diğer pek çok faydaları vardır. Enkosan Kompresör sürdürülebilir çözümler arayan ve bu nedenle daha fazla gaz geri kazanımı yapan kuruluşları ve yeşil politikaları takip edenleri destekler. Enkosan Helyum  Gerikazanım  Sistemi satın almak  karbon ayak izini ve atıkları azaltır, enerji maaliyetlerini düşürür. Sürdürülebilir üretim sağlar.

Uzman ekibimiz sayesinde  Enkosan Türkiye’nin Helyum gerikazanım sistemleri konusunda  lider haline gelmiştir. Birçok müşterisi ile birçok farklı sektörlerde, Enkosan Helyum Gerikazanım sistemleri Kullanıcılara tasarruf sağlamakta,gaz tedariğinizi garanti altına almakta ve sürdürülebilir yeşil çevre politikalarına destek olmaktadır. Enkosan Kompresör sadece Helyum için değil, azot, argon, metan, hidrojen, HELIOX için de geri kazanım ve transfer hizmetleri vermektedir.

Bir Enkosan Helyum Gerikazanım  Sistemi ana ekipman maliyetleri için tipik geri ödeme 3 ila 4 yıl içinde. Hatta 3 yıl sonra, yılda% 25’e varan tasarruf sıvı helyum üzerinde maliyeti görülebilir.

Helyum geri kazanım sistemleri ile ilgili bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

    Ürün Kataloglarımızı inceleyebilirsiniz.