B-Securus

B-SECURUS filtre izleme – Solunum havası tedavisi için güvenlik sistemi

B-SECURUS sistemi, P-filtre sisteminin moleküler eleği içindeki sıkıştırılmış havanın kalan nemini ölçerek filtre kartuşunun / kartuşlarının doygunluğunu izler ve ekranda ne zaman değiştirileceğini belirten bir “ön uyarı” verir. Filtre kartuşu (kartuşları) daha sonra değiştirilmelidir.

Kartuş (lar) ın hizmet ömrü aşılmamıştır çünkü ön uyarı sinyali, filtre kartuşunun (kartuşlarının) satürasyonuna bolca dikkat çeker.

Kompresörün boyutuna bağlı olarak, ön uyarı sinyali yaklaşık kartuş doygunluğundan 1 ila 7 saat önce verilir. B-SECURUS, kartuş doymuş ve değiştirilmemişse kompresör ünitesini otomatik olarak kapatır.

Bir kablo kopması durumunda ve B-SECURUS ünite kontrolüne bağlı değilse, güvenlik kapatması da gerçekleşir.

P filtre sisteminde filtre kartuşu (kartuşları) yoksa, kompresör açılamaz. Ekranda bir mesaj belirir.

B-SECURUS filtre izleme sistemi, sıkıştırılmış solunum havasının DIN EN 12021¹ uyarınca olabildiğince temiz olmasını ve kullanılan BAUER filtre kartuşunun (kartuşlarının) ömrünü maksimuma çıkarmasını sağlar. B-SECURUS’u satın alma maliyeti, kısa bir süre içinde kendini ödemektedir. B-SECURUS sisteminin kalibre edilmesi gerekmez.

¹ Eğer üniteler kullanım kılavuzunda açıklandığı şekilde doğru şekilde kurulup monte edilmişse ve giriş havasındaki CO2 konsantrasyonu öngörülen standart değerleri aşarsa BAUER AERO-GUARD’a maruz kalır.

Teklif Talep Formu

    ETİKETLER: ,